Діброва
Церква Св. Арх. Михайла 1895
Церква на карті.   Фото 6. 04. 2016, Андрій Сенько.
Найдавніша згадка про місцеву церкву, датована 1578 р., походить з податкового реєстру. Як свідчить покрайній напис на "Служебнику" 1646 р. з львівської друкарні Михайла Сльозки, нову сільську церкву збудував о. Василь між 1649 і 1665 рр. Ця церква простояла недовго, бо вже в 1723 р. на її місці, коштом о. Теодора, була зведена наступна деревяна церква, благословлена завалівським деканом о. Іллею Биркієвичем.

Як свідчить акт візитації 1756 р., в цей час у селі була відновлена деревяна однобанна церква, благословлена деканом устецьким о. Танчаком. При ній була окрема деревяна дзвіниця. У 1894 р. на новому місці зведено нову деревяну церкву, будівництво якої коштувало 20000 корон (дата "1894" у вигляді накладних цифр розміщена під хрестиком, який влаштований на двосхилому дашку над головним входом - моя прим.). У 1896 р. відновлено дзвіницю, перенесену від старої церкви.

На будову нової церкви використано частково матеріал з розібраної старої. У 1963 р. зачинена церква була перетворена на музей. Тоді ж знищено весь церковний вистрій, включно з вирубаним іконостасом. Церква відновлена 13 серпня 1989 р. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Перед 2016 роком восьмерик оббили дерев'яною вагонкою, маківки і верх перекрили булатом. Ймовірно, це був перший етап зовнішнього ремонту.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Храми Рогатинщини". Львів-2004. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рогатинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви її фасади і план у 2003 р.   Фото www.info-library.com.ua.
Вид на церкву в 1915 р.   Фото з www.allegro.pl
В цей же час, тільки з іншої сторони.   Фото з www.delcampe.net
Попередній вигляд.   Фото 7. 07. 2013, Ігор Пунда.
Вигляд у 1916 році.   Фото з www.allegro.pl
1917 рік.   Фото з www.antiquesnavigator.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор